DERATYZACJA

Co to jest deratyzacja?

Zwalczanie gryzoni różnymi środkami m.in. chemiczne – przynęty pokarmowe rodentycydy w formie pasty, kostki, bloczka woskowego, granulatu, płynów
 karmniki deratyzacyjne z umieszczoną wewnątrz przynętą oraz nie chemiczne- lepy na gryzonie, chwytacze gryzoni

 

Deratyzacja jest to zwalczanie groźnych dla zdrowia i życia człowieka gryzoni – myszy i szczurów, a także szkodników ogrodów, upraw i sadów – nornic i karczowników ziemnowodnych. Obecność tych zwierząt nie tylko niepokoi człowieka, ale w dużym stopniu naraża nas na straty finansowe spowodowane niszczeniem i zanieczyszczaniem naszej żywności ( zarówno surowców jak i produktów ). Wiedzą o tym doskonale przedsiębiorcy sektora spożywczego, szczególnie narażonego na ataki gryzoni wabionych aromatem przetwarzanych surowców. Powodem tego niepokoju i olbrzymich strat ekonomicznych jest zagrożenie dla zdrowia a nawet życia człowieka, powodowane przez obecność czynników chorobotwórczych przenoszonych przez te gryzonie. Obecność gryzoni w naszych domach oraz wydalane przez nie odchody mogą być powodem reakcji alergicznych naszych organizmów. Mysz domowa wydala silnie skoncentrowany mocz, który może uczulać wiele osób przebywających w najbliższym otoczeniu. Myszy domowe i szczury wędrowne to gatunki synantropijne – czyli nierozerwalnie związane z obecnością człowieka, żywiące się naszą żywnością, zamieszkujące nasze domy, piwnice i strychy.

Dysponujemy skutecznymi metodami zwalczania tych szkodliwych i niebezpiecznych zwierząt. Jak w każdej branży o skuteczności decyduje wiedza i doświadczenie, my dodatkowo dorzucamy bezkompromisowość w działaniu. Kilkanaście lat doświadczeń w wielu najróżniejszych obiektach i branżach, w wielu miejscach na terenie całego kraju, dały nam niezbędne narzędzia do walki z gryzoniami.

Metody walki z gryzoniami można podzielić na chemiczne i nie chemiczne.

Chemiczne metody:

– zatrute przynęty – impregnowane płatki i ziarno

– rodentycydy – specjalistyczne środki biobójcze występujące w postaci granulatów, pasty, kostek, bloczków, kremów, pyłów i płynów.

Środki toksyczne muszą być stosowane odpowiedzialnie aby nie stworzyć zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka oraz zwierząt domowych i wolno żyjących. Często stosuje się karmniki deratyzacyjne z umieszczoną wewnątrz porcją rodentycydu tak, aby zapobiec przypadkowym zatruciom. Każdorazowe zastosowanie preparatów biobójczych jest odpowiednio oznakowane i udokumentowane.

Nie chemiczne metody:

– pułapki żywołowne ( tzw. chwytacze gryzoni )

– lepy na gryzonie

– pułapki zatrzaskowe ( uśmiercające gryzonie )

 

Metody nie chemiczne mogą być stosowane we wszystkich miejscach włącznie z pomieszczeniami produkcyjnymi i magazynowymi w zakładach sektora spożywczego. Narzędzia te wyłapują gryzonie w budynkach do których gryzonie przedostały się wykorzystując zły stan techniczny obiektu tzw. brak szczuroszczelności.

Dobór metody i dobór środków jest bardzo indywidualny, zawsze dopasowany do sytuacji i miejsca w których występuje problem ze szkodnikiem.

I właśnie dla tego niezbędne są umiejętności i doświadczenie.

Kontakt

Dez Mar - Marcin Kupski

Płocka 230
87-800, Włocławek
NIP: 5272190313